Providing you the best range of hydraulic single mast goods lift with effective & timely delivery.
₹ 249999 / Piece Get Latest Price
| Platform Size | 1.2×1.2 m |
| Lifting Height | 6 meter |
| Load Capacity | 500 kg |
| Travel Height | 12 m |
| Brand | MARS AUTOMOTIVE |
| Usage/Application | Goods Lifting |
| Usage | Warehouse, Factory, Godown, Showroom |
| Material | Mild Steel |
| Lifting Capacity | 0.5 ton |
| Structure Type | Self Supported |
| Power Source | AC |
| Structure | MS |
| Weight Kg | 1500KGS |
| Size | 1200 X 1200MM |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sawan Gautam (CEO)
Mars Automotive
F-55, Raheja Square, Sector 2A, Opp Medor Hospital, IMT
Manesar - 122050, Gurugram, Haryana, India