Prominent & Leading Manufacturer from Manesar, we offer single mast hydraulic goods lift.
₹ 229999 / Piece Get Latest Price
| Platform Size | 1.2×1.2 m |
| Capacity | 500 kg |
| Load Capacity | 500 kg |
| Capacity(kg) | 500 kgs |
| Travel Height | 12 m |
| Type | Electric |
| Usage/Application | Material Handling |
| Brand | MARS |
| Lifting Speed | 70 mm/sec |
| Usage | Factory, Godown, Showroom, Warehouse |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Control Mechanism | PLC Based |
| Power Supply | 415 V 3 Phase |
| Platform Type | Cage Type |
| Warranty | 18 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sawan Gautam (CEO)
Mars Automotive
F-55, Raheja Square, Sector 2A, Opp Medor Hospital, IMT
Manesar - 122050, Gurugram, Haryana, India