Our range of products include hydraulic scissor lift table, rotary desk scissor lift and heavy duty hydraulic scissor lift table.
₹ 224999 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 2000 kg |
| Lifting Height | 2.5 m |
| Working Height | 10 feet |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Platform Size | 2000×1000 mm |
| Running Mode | Stationary |
| Lift Type | Single Scissor |
| Capacity | 2000 Kg |
| Net Gross Weight | 1200kgs |
| Usage/Application | Industrial |
| Usage Area | Loading Dock, Assembly Line, Factory Floor, Warehouse |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 340000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 2000 kg |
| Lifting Height | 2 m |
| Load Capacity | 1500 kg (1.5 Ton) |
| Power Source | Electro Hydraulic |
| Platform Size | 1800×1000 mm |
| Lift Type | ROTARY PLATEFORM |
| Capacity | 2000 kg |
| Platform Width | 1500mm |
| Main machine Platform length | 1500mm |
| Max Ht | 2000mm |
| Table Dimension LxW | 1500x1500 |
| Main machine platform width | 1500x1500 |
| Usage Area | Warehouse, Assembly Line, Loading Dock, Factory |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 210000 / Piece Get Latest Price
| Lifting Capacity | 3000 kg |
| Load Capacity | 2000 kg (2 Ton) |
| Lifting Height | 3 m |
| Power Source | Electric (AC) |
| Platform Size | 4000 x 2500 |
| Running Mode | Stationary |
| Platform Size (L x W) | 4500x2500 |
| Lift Type | Single Scissor |
| Capacity | 2000 kg |
| Platform Width | 4000 |
| Main machine Platform length | 2500 |
| Max Ht | 10 FEET |
| Table Dimension LxW | 4000 X 2500 |
| Safety Features | Overload Protection, Limit Switch, Hose Burst Valve, Emergency Stop |
| Main machine platform width | 2500 |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Lift Drive | Hydraulic Lift |
| Usage Area | Assembly Line, Loading Dock, Warehouse, Factory Floor |
Minimum order quantity: 1 Piece
Sawan Gautam (CEO)
Mars Automotive
F-55, Raheja Square, Sector 2A, Opp Medor Hospital, IMT
Manesar - 122050, Gurugram, Haryana, India